Biblioteka

foty

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni połączonej z czytelnią i pracowni multimedialnej.  Nauczyciele bibliotekarze to Pani Anna Jaroszek i Pani Elżbieta Pietrzak. W roku szkolnym 2015/2016 biblioteka ma 341 czytelników.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Poniedziałek 8.00 – 14.20
Wtorek 8.00 – 14.20
Środa 8.00 – 14.20
Czwartek 8.00 – 14.20
Piątek 8.00 – 14.20

 W bibliotece gromadzone są lektury, książki przygodowe, obyczajowe, bajki i wierszyki dla najmłodszych czytelników, bieżące i archiwalne czasopisma oraz dokumenty niepiśmienne.

W czytelni zgromadzony został księgozbiór podręczny. Dostosowany jest on do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom. Są to encyklopedie, słowniki, poradniki, albumy, atlasy, a także książki popularno-naukowe. Uczniowie mogą z nich korzystać na miejscu.

Księgozbiór uzupełniany jest w miarę przydziału środków finansowych –  a także dzięki darom od czytelników i wydawnictw. W pracowni multimedialnej uczniowie mogą korzystać z komputerów oraz tablicy interaktywnej.

W bibliotece prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla uczniów mających problemy w nauce, ponad to organizowane są konkursy i zabawy czytelnicze.

fota2

Plan pracy biblioteki

Regulamin biblioteki szkolnej

Regulamin darmowe podreczniki