Żyj w zgodzie z naturą

W ramach realizacji projektu „ Żyj w zgodzie z naturą” 25 kwietnia klasy 2c i 2d udały się na niezwykle ciekawą lekcję przyrody w terenie. Pierwszym punktem wycieczki była Stacja Edukacji Przyrodniczej – jaskinia nietoperza w Świdnicy. Dzieci miały możliwość poznać życie tych niezwykłych ssaków. Makieta jaskini  jest niezwykle wierną kopią naturalnych jaskiń. Wewnątrz dzieci mogły oglądać najpopularniejsze w Sudetach nietoperze ( ich modele! ) i pod okiem fachowca poznawać ich obyczaje. Drugim etapem lekcji była wyprawa do Szkółki leśnej, gdzie najmłodsi mogli w bezpośredni sposób obcować z naturą. W pięknych okolicznościach przyrody zdobyli wiele ciekawych informacji o środowisku leśnym. Między innymi dowiedzieli się na czym polega praca leśnika, jak hoduje się drzewka, jakie gatunki roślin i zwierząt występują na terenach Nadleśnictwa Świdnica. Zajęcia zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek.

Lekcja na łonie natury, przyczyniła się do tego, że wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Kolejnym etapem projektu „Żyj w zgodzie w przyrodą” był konkurs na wykonanie postaci  „Ekoludka”, z wykorzystaniem materiałów naturalnych i surowców wtórnych. Komisja konkursowa miała trudny orzech do  zgryzienia,  ponieważ dzieci wykonały wiele pomysłowych i ciekawych prac. 5 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Realizacja wszystkich działań w projekcie jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.