Babciu, dziadku – nie daj się oszukać

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym w Polsce nowatorskim planie działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa seniorów z udziałem ich wnucząt. Program został opracowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Działania polegały na wdrożeniu konkursu pod nazwą – „Napisz list – Babciu, dziadku – nie daj się oszukać” Główna idea tego przedsięwzięcia była taka, aby to właśnie dzieci w ramach rozwijania własnych umiejętności napisały listy, które wyślą do  babć, dziadków lub innych osób starszych, samotnie funkcjonujących, mało aktywnych, które nie integrują się, na co dzień w życiu społecznym. Informacje zawarte w liście miały zawierać porady i wskazówki jak można uniknąć zagrożeń we współczesnym świecie. Uczniowie napisali listy, dziadkowie podpisali deklaracje i teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, bo nagrody są bardzo atrakcyjne np. wizyta we wrocławskim ZOO wraz z zajęciami edukacyjnymi na terenie obiektu, wizyta we wrocławskim Humanitarium, specjalny pokaz policyjnych psów służbowych. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Ewa Grobelna.