Wizyta Uczniów z Teplic

 W dniu 23.04.2012 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Teplice nad Metuji. Goście zwiedzili naszą szkołę i wzajemnie zaprezentowali sobie występy artystyczne oraz przygotowane układy taneczne. Uczniowie z Teplic mieli okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Zobaczyli również naszą nowoczesną pracownię, w której oglądali preparaty pod mikroskopem, korzystali z tablicy multimedialnej, mierzyli czynniki atmosferyczne w sali, tj. temperaturę, wilgotność czy ciśnienie. Następnie zwiedzili salę gimnastyczną, która przybrała postać miasteczka drogowego, gdzie uczniowie będą mogli zdawać egzamin na kartę rowerową. Dyrektorzy szkół Teresa Gawron i Radim Valky ustalili plan dalszej współpracy na gruncie szkolnym. Goście wyjechali zadowoleni i zaprosili naszych uczniów na rewizytę, która nastąpi już w maju.