Groszek Junior – nowa gazetka

 

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wykazali chęci i zapał do stworzenia gazetki szkolnej związanej z językiem angielskim. Dlatego od marca 2012 roku, co miesiąc, będzie się pojawiał nowy numer gazetki z zadaniami z języka angielskiego – „Groszek Junior.” Zadania do każdego wydania będą przygotowywać uczniowie z klas 1-3 pod nadzorem Pani Agnieszki Cejmer.  Mogą oni również przygotowywać krótkie notatki informacyjno- kulturalne o krajach anglojęzycznych.

Zadania mogą być bardzo różne. Mogą to być krzyżówki, zagadki, puzzle, rozsypanki i inne wszysko zależy od pomysłowości uczniów, którzy je układają. Do notatek o krajach i kulturze można układać quizy lub pytania sprawdzające zrozumienie tekstu i uwagę czytania.

 Jeżeli jesteś uczniem 1,2 lub 3 klasy i masz pomysł na ciekawe zadanie lub quiz, przynieś je do pani od języka angielskiego i być może w następnym wydaniu Ty będziesz jednym z redaktorów.

 Do pierwszego numeru zadania przygotowały uczennice z klasy 2a i 2b: Martyna Bielat, Kinga Dybeł, Aida Kaźmierczak, Emilia Kwit i Sandra Sowa. Żeby się przekonać, jak im się to udało zapraszamy po marcowe wydanie do bilioteki szkolnej.

        Powodzenia w rozwiązywaniu zadań!