Kolejna akcja naszych agentów SKB

O tym, że telefon komórkowy może uratować ludzkie życie nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej użytkowników komórek w swoim spisie telefonów zapisuje pozycję o tajemniczym skrócie ICE (In Case of Emergency – „w nagłym wypadku”).

Na naszym ostatnim spotkaniu SKB rozmawialiśmy o tym ,że  telefon komórkowy może przyspieszyć udzielenie pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Wystarczy, że ratownik odnajdzie w naszym telefonie skrót ICE, który obowiązuje na całym świecie.

Pod pozycją ICE, w spisie numerów telefonów w komórce, powinien znajdować się numer telefonu do najbliższej osoby, która będzie mogła udzielić podstawowych informacji na nasz temat, m.in. o grupie krwi, przebytych chorobach czy przyjmowanych lekach. To znacznie przyspieszy udzielenie skutecznej pomocy medycznej.

Akcja wpisywania ICE do telefonów komórkowych uczniów i przekazanie tej informacji rodzicom w formie sms-a  to kolejna propozycja naszych „agentów” SKB.

Wpisywanie  w telefony komórkowe ICE bardzo spodobało się uczniom. Jeszcze  przez kilka dni dzieci przynosiły komórki i wstukiwaliśmy ważny komunikat. Dlatego członkowie SKB postanowili rozszerzyć swoje działania na wszystkich mieszkańców Jaworzyny ŚL. Na zajęciach rozpoczęliśmy  omawianie  plakatów informacyjnych. Chcieliśmy , aby plakatów powstało dużo ,więc podzieliliśmy się na kilka zespołów. Jak w dobrej fabryce praca przebiegała  sprawnie i na koniec spotkania mieliśmy już sporo materiałów  do wywieszenia.

Przed rozpoczęciem akcji  wśród   mieszkańców Jaworzyny Śl. musieliśmy wszystko bardzo dokładnie zaplanować. Ustaliliśmy ,że  wyruszymy w teren z identyfikatorami  i w kamizelkach odblaskowych. Okazało się ,że spotkaliśmy się z dużą życzliwością .W wielu instytucjach powieszone zostały informacje  a wystawy sklepowe ozdabiają już  kolorowe   nasze plakaty. Wszyscy członkowie SKB z przejęciem opowiadali o swoich przeżyciach związanych z nasza akcja plakatową. Najważniejsza idea tego przedsięwzięcia  to  informacja na temat możliwości lepszego i sprawniejszego ratowania życia ludzkiego.