Opowieść wigilijna

Tradycją naszej szkoły stały się widowiska bożonarodzeniowe na zakończenie okresu kolędowego. W tym roku zespół teatralny ,,Okruch” i szkolny chór przygotowały sztukę teatralną w oparciu o powieść Karola Dickensa pt. ,,Opowieść wigilijna”.

Ukazuje ona głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i skłonili zebranych gości do zatrzymania się w codziennym biegu.

 

Młodzi artyści wystąpili w następujących rolach:

SCROOGE – Filip Ogonek 5a

SIOSTRZENIEC – Krystian Kaczmarek 5a

WSPÓŁPRACOWNIK – Antek Dasowicz 5a

ŻONA WSPÓŁPRACOWNIKA – Sandra Chwałek 6a

DUCH MARLEYA – Monika Włodarczyk 6c

DUCH DAWNYCH ŚWIĄT – Antek Dasowicz 5a

DUCH OBECNYCH ŚWIĄT – Nicole Adamczyk 6c

DUCH PRZYSZŁYCH ŚWIĄT – Bartek Klim 5a

BELLA – Nikola Polus 5a

MŁODY SCROOGE – Kacper Ptak 4b

TIMI – Mateusz Polus 3a

KWESTUJĄCY 1. – Sebastian Drozdek 5a

KWESTUJĄCY 2. – Kacper Ptak 4b

WDOWY – Małgorzata Papierz i Sandra Chwałek 6a

SCROOGE (MAŁY CHŁOPIEC) – Bartek Smereczniak 5a

GŁOS ZZA SCENY – Justyna Majborska 4b

 

Przedstawienie odbyło się 1 lutego przy pełnej widowni, wśród zaproszonych gości byli : Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Zastępca Burmistrza – Pan Marek Zawisza, Radni Rady Miasta z V-ce Przewodniczącym – Panem Jreneuszem Besserem, Proboszcz Parafii – Ks. Janusz Stokłosa , Dyrektor SP w Pastuchowie – Pani Małgorzata Adamowicz, Dyrektor Przedszkola – Pani Jadwiga Chrobak, Dyrektor SP w Starym Jaworowie – Pan Maciej Plencler , Dyrektor Ośrodka Kultury – Pan Sylwester Bartczak , Emerytowani Nauczyciele oraz Rodzice.